Cam İşleme

Desen Galerimiz

Aşağıda bulunan galerilerin üzerine tıklayarak desenlere ait detaylara ulaşabilirsiniz.

adaliGaleri_2

Bizote

Her tür kalınlıktaki cama değişken bizote genişlikleri, efektleri verilebilir. Çoğu ürünlerimize estetik kazandırmak için yapılan işleme bizote işlemi denir. 3 mm’den 6 mm aynalarda kullanılabilmektedir. Ayrıca 3 mm’den 19 mm camlara da uygulanan bu işlem sürekli tercih edilmektedir.

CNC

CNC nedir?

Bilgisayarlı Nümerik Kontrol ‘de (Computer Numerical Contrtol) temel düşünce takım tezgâhlarının sayı, harf vb. sembollerden meydana gelen ve belirli bir mantığa göre kodlanmış komutlar yardımıyla işletilmesi ve tezgâh kontrol ünitesinin (MCU) parça programını kontrol edebilen sistemdir.

Delik Makinası

4mm çapından 100 mm çapa kadar delik delmeye yarayan makinamızdır.  Bu makine sayesinde camlarımız üzerinde delme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Düz ve Açılı Rodaj

0 derece’den 45 derecelik açılara kadar rodaj işlemini gerçekleştiren makinamız Açılı Rodaj Makinasıdır.

Forma Makinası

Her türlü şekilli rodaj ve bizote yapmaya yarayan makine forma makinesidir.

Kesim Makinası

Plaka halindeki camlarımızı istediğimiz ölçülere bölmede yardımcı olan kesim makinasıdır. Önceden elmas yardımıyla plakalar bölünürdü. Günümüzde ise bu işlemi kesim makinaları yapmaktadır.

Kumlama Makinası

Camın tamamını yada belirlenen kısımlarını matlaştırma işlemini gerçekleştiren makina Kumlama Makinasıdır.

Yıkama Makinası

İşlenmiş ürünleri temizleme amaçlı kullanılan makinemi Yıkama Makinesidir. Kumlama , yada rodajlama sırasında ürünlere yapışan lekeleri çıkartmamızda yardımcı olur.