Cam Balkonlar Ve Faydaları 02.04.2018

Ev hanımlarının en büyük dertlerindendir sürekli balkonun kirlenmesi. Hele bir de gürültülü bir yerde oturuluyorsa balkon tarafından gelen sesler çok rahatsız edicidir. Bir de evde bulunan bir yaşam alanının yazın aktif olarak kullanılmasına rağmen, kışın atıl kalması da pek akıl kârı değildir aslında. İşte cam balkon çözümleri buna yönelik olarak getirilmiş, balkonlarda her mevsim konfor sağlayan, kullanımı kolaylaştıran ve evinizi büyüten sistemlerdir.

 

 Cam Balkonların Özellikleri

 

            Cam balkonlar, çeşitli dış faktörlerin etkisiyle balkonun etkin olarak kullanılamadığı zamanlar için tasarlanan, çevre etkilerinden izole ancak estetik ve panoramik yapısıyla oturanlara ferahlık sağlayan cam sistemleridir. Teknolojik gelişmeler sayesinde o denli ergonomik sistemler geliştirilmiştir ki, cam balkonların katlanabilme veya balkonun istenilen bir köşesinde toplanabilerek tüm camların açılabilme gibi özellikleri ile oldukça kullanışlı hale gelmiştir.

 

            Çok farklı tasarım ve şekillerde ürettiğimiz cam balkonlar genel olarak dışarıdan içeriyi göstermeyen füme, satina, reflekte ve bronz gibi renklerde üretilmektedir. Rüzgâr ve rüzgârın dış etkilerine karşı oldukça sağlam üretilen balkon camı, herhangi bir durumda kırılma ihtimaline karşı çok sayıda küçük parçalara ayrılmasını mümkün kılmak için temperli veya lamine denilen cam sistemi ile üretmekteyiz.

 

 Cam Balkonun Faydaları

 

            Cam balkonlar, evleri daha geniş ve konforlu kılar. Rüzgâr, soğuk, güneş, yağmur gibi dış etkenlerden evi muhafaza eder. Isı ve ses yalıtımı sağlar. Dışarıdan maruz kalınabilecek toz, polen ve küçük haşerelerin girmesini engeller. Kısaca, cam balkonlar konfor ve ferahlık için tercih edilmelidir.